11 dôvodov, prečo vyraziť do USA so Smaller Earth

Autor Lenka Švančárková Publikované
11 dôvodov, prečo vyraziť do USA so Smaller Earth

Aktuálne máme v ponuke niekoľko ponúk stáží v Amerike. Určite máš v hlave množstvo otázok, pre ktoré váhaš, či leto v USA je správna voľba. Čo v prípade, ak nebudem môcť vycestovať pre koronavírus? Aké je výberové konanie, poplatky a poistenie? Toto všetko, a o mnoho viac, sa dozvieš v tomto článku. 

1. Programy sú prispôsobené aktuálnej situácií

Pre koronakrízu sú určite mnohí z vás voči vycestovaniu do zahraničia skeptickí. Nikto nevie, čo bude o mesiac či o dva a už vôbec nie cez leto. Smaller Earth ale myslí na všetko. Ak nebudeš môcť vycestovať z dôvodu koronavírusu, storno poplatky sú u minimálne. Prípadne žiadne. Ak vycestovanie prebehne bez problémov, ale ochorieš tam, poistenie, ktoré budeš mať v cene, pokryje aj ochorenie  COVID-19. Nechceme ťa strašiť, takáto situácia vôbec nemusí nastať, ale keby predsa, o peniaze neprídeš a bude o teba postarané

2. Online a bezpečne

Všetky potrebné informácie o jednotlivých programoch sa dozvieš jednoducho online. To je veľká výhoda. O to viac, keď aktuálna situácia stretnutia nepovoľuje. Stretnutie prebieha zvyčajne cez ZOOM alebo inú platformu. Alternatívou sú informačné videá, ktoré obsahujú všetky potrebné informácie o každom programe. Každý uchádzač má svoj vlastný profil, kde ich bude mať k dispozícii. Aj pohovory Smaller Earth presunuli do online priestoru a tak nemusíš nikam chodiť. Všetko vybavíš pohodlne, z domu. 

3. Stačí si len vybrať

Na výber máš viacero programov. Chceš pracovať v kempe v horách, alebo radšej pri mori v hotelovom rezorte? Láka ťa viac Karibik alebo Washington D.C.? Ak ešte nie si si istý, radi ti poradia. Spoločne nájdete cestu, ktorá bude pre teba najvhodnejšia. Zamestnávatelia, u ktorých budeš pracovať, sú overení. Smaller Earth ich dôkladne preveruje, vyberá a neustále sa snaží zlepšovať podmienky pre študentov podľa ich spätnej väzby.  

4. Umiestnenie máš garantované

Pred pandémiou, ktorá vo svete vypukla, Smaller Earth umiestnila každého jedného uchádzača. Je teda veľmi pravdepodobné, že sa im to podarí aj tento rok. Nemusíš sa teda obávať, že sa do vysnívanej Ameriky nedostaneš. Ak by náhodou táto situácia nastala a záujem by bol výrazne vyšší ako predošlé roky, všetky peniaze, ti vrátia. 

5. Prehľadný  programový poplatok

Veľkou výhodou Smaller Earth, oproti iných spoločnostiam, sú programové poplatky priamo v eurách. Veľa spoločností totiž fakturuje v USD, čo je nepohodlné. Prevod stojí 10 – 15 eur, prípadne si musíš programový poplatok ísť zaplatiť do banky. Tomu sa môžeš vyhnúť, ak sa rozhodneš pre Smaller Earth. Programový poplatok zaplatíš v eurách, neplatíš za prevod a všetko vybavíš to z domu.

Zamestnávatelia, u ktorých budeš pracovať, sú overení. Smaller Earth ich dôkladne preveruje, vyberá a neustále sa snaží zlepšovať podmienky pre študentov podľa ich spätnej väzby.  

6. Všetko vyriešiš z mobilu

Všetci študenti určite ocenia, že celý proces je „mobile friendly“. Budeš mať možnosť vyplniť všetky potrebné dokumenty z mobilu, podpísať zmluvu elektronicky, čo ti ušetrí kopu času. Nemusíš nič tlačiť a posielať poštou. Aj počas leta, keď budeš v Amerike, budeš mať všetky potrebné dokumenty jednoducho v mobile. 

7. Kancelária aj v Amerike

Ak by si sa náhodou za veľkou mlákou cítil stratený, nebudeš nikdy sám. V prípade akýchkoľvek problémov a otázok sa môžeš kedykoľvek obrátiť na pobočku Smaller Earth v USA. Ak by to bolo niečo súrne, majú aj núdzovú linku, ktorá funguje 24/7. Tam ti zaručene vedia pomôcť a odpovedať na čokoľvek, čo ti nie je jasné. 

8. Smaller Earth je fér

Programový poplatok je férový. Oproti iným spoločnostiam, ktoré požadujú vopred uhradiť 2000+ eur, tvoje počiatočné náklady budú výrazne nižšie. Platíš len reálnu cenu stanovenú americkou ambasádou. Nemusíš sa obávať, že budeš platiť za niečo, o čom si vopred nevedel. Cena je finálna a zahŕňa: poistenie, letenku, vízový formulár, vybavenie všetkých dokumentov, práce a ubytovania. Ide približne o 450 - 595 €. Zvyšok stačí zaplatiť počas leta, alebo to za teba často zaplatí zamestnávateľ. Jediný poplatok, o ktorom budeš ale vopred informovaný, je za vízový pohovor a SEVIS poplatok (35 USD)

Pýtaš sa prečo je to výhodnejšie, ako inde? Smaller Earth majú totiž svoje vlastné Flight centrum, ktoré je členom IATA. To znamená, že kupujú letenky priamo od leteckých spoločností. Je to výhodnejšie ak ide o zmenu leteniek, alebo kúpu akýkoľvek leteniek cez nich. 

9. Financovanie ti prispôsobia

Smaller Earth chápe, že si študent a že si možno nebudeš môcť dovoliť zaplatiť plnú sumu naraz. Preto poskytujú možnosť splátok. Tie ti prispôsobia tak, ako potrebuješ. Ku každému pristupujú individuálne a dohodnete sa na podmienkach a splátkach, ktoré ti budú najviac vyhovovať

10. Americké poistenie 

Zdravotné poistenie budeš mať vybavené cez americkú poisťovňu. Tým pádom, v prípade potreby, je vybavenie poistných udalostí rýchle a efektívne. Ak by bolo poistenie v slovenskej poisťovni, ako to má väčšina spoločností, celý proces by sa značne predĺžil. So Smaller Earth sa tomu vyhneš. 

Aj pohovory Smaller Earth presunuli do online priestoru a tak nemusíš nikam chodiť. Všetko vybavíš pohodlne, z domu. 

11. Zľavy a americká SIM karta

Pred vycestovaním dostaneš kopu zliav a výhod, ktoré si počas leta v USA rozhodne užiješ. Nepotešila by ťa zľava na požičanie auta, ubytovanie či rôzne atrakcie? Aby toho nebolo málo, aby si o všetkom mohol povedať kamošom alebo rodičom, americkú SIM kartu máš takisto v cene.

Ak ťa zaujíma, ako vyzerá celý proces, krok za krokom, všetko potrebné ti prinesieme onedlho, v ďalšom článku.